Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці NASA пояснили природу космічної аномалії, яку спровокували погодні умови на Землі
Супутники NASA зафіксували хмару дивної форми завдовжки приблизно у 300 кілометрів. Аномальне атмосферне явище було помічено над центральною частиною Малі метеорологічним супутником Suomi NPP, яким спільно керує космічна агенція і Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), пише Live Science.
Дані Земної обсерваторії NASA свідчать про те, що «купол» медузи розташований над містом Мопті, тоді як її «мацаки» простягаються до Буркіна-Фасо. Фото гігантської грозової хмари у формі медузи було зроблено ще 2018 року. Дослідники зазначають, що хмара дивної форми з’явилася внаслідок невдалого метеорологічного явища.
Аномальне метеорологічне явище відоме наукці як межа відтоку і, по суті, являє собою ударну хвилю швидко рухомого повітря, що виходить від грозових хмар. Дані NOAA свідчать, що межі відтоку, відомі як фронти поривів вітру, виникають, коли холодне повітря з хмар опускається на поверхню.
Коли відбувається цей рух, холодне повітря починає швидко розширюватися назовні, як брижі у ставку, витісняючи тепліше повітря вгору. За словами метеоролога з Центру космічних польотів імені Годдарда NASA Джозефа Мунчака, лінія хмар у формі дуги насправді спричинена тим, що менш щільне повітря підіймається та виходить за межі.
Нагадаємо — нещодавно науковці виявили незвичайну екзопланету TOI-6713.01, розташовану за 66 світлових років від Сонця, яка має унікальні характеристики, що нагадують вулканічний супутник Юпітера — Іо, але з ще більш екстремальною активністю. Планета відзначається своєю величезною кількістю діючих вулкані.