Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці NASA виявили унікальні космічні сигнали, які відбуваються лише під час сонячного затемнення
New Atlas інформує: сонячні затемнення здатні спричиняти гравітаційні хвилі, які поширюються через атмосферу Землі. Міжнародна команда молодих науковців вперше виміряла ці гравітаційні хвилі під час затемнення.
Гравітаційні хвилі є звичним явищем в атмосфері. Вони виникають, коли кишені повітря підіймаються, потім опускаються і знову підіймаються через нагрівання, створюючи характерний хвильовий малюнок, який можна побачити на радарних зображеннях. Такі хвилі можуть бути спричинені гірськими хребтами, грозовими комірками або змінами температури між днем і ніччю.
Проект Nationwide Eclipse Ballooning Project (NEBP), підтриманий NASA та Національним науковим фондом США, був створений для дослідження цих явищ. Дослідники запускали метеорологічні кулі під час затемнень, оснащені приладами для вимірювання температури, місця розташування, вологості, напряму та швидкості вітру.
Під час затемнення команда в Форт-Вейні, Індіана, зафіксувала падіння метеорологічної кулі з 25 900 м до 19 800 м, що підтвердило наявність гравітаційних хвиль в атмосфері. Отримані дані вказують на явну сигнатуру цих хвиль, і результати вже було представлено на літній зустрічі Американського астрономічного товариства.
Нагадаємо — за допомогою космічного телескопа імені Джеймса Вебба астрономи виявили шість нових об'єктів у космосі, які виглядають як планети, але сформувалися як зірки. Об'єкти, відомі як коричневі карлики, мають масу в 5−10 разів більшу за Юпітер і не пов’язані гравітаційно з жодною зіркою. Один із цих карликів має навколо себе диск із газу та пилу, що може призвести до формування планет, подібних до тих, які виникли в нашій Сонячній системі.