Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці NASA з’ясували походження унікального астероїда, що знаходиться між Марсом та Юпітером

5:18 pm, 30 Травня, 2024

Космічний апарат NASA «Люсі» виявив незвичайний об'єкт між Марсом і Юпітером — подвійний астероїд Dinkinesh та його супутник Selam. У листопаді минулого року зонд наблизився до астероїда і виявив, що він має супутник, що складається з двох з'єднаних каменів розміром 210 і 230 метрів. Вчені дослідили історію утворення цього об'єкта.

Астероїд Дінкінеш має подовжню западину та екваторіальний хребет, що є результатом катастрофи, викликаної прискореним обертанням через ефект YORP. Цей ефект описує, як об'єкти розкручуються за рахунок поглинання та випромінювання сонячного світла. Відцентрова сила змусила частину речовини відірватися від Дінкінеша, утворивши кільце уламків, з яких згодом сформувався супутник Селам.

Супутник Селам знаходиться на відстані 3,1 км від Дінкінеша і має орбітальний період 52,7 години. Вчені вважають, що контактна подвійна система утворилася через відносно невелику швидкість зближення частин Селама, що дозволило їм з'єднатися і залишатися разом.

Це відкриття надає нові знання про формування подвійних астероїдів та їх еволюцію. Місія «Люсі» продовжує досліджувати троянські астероїди Юпітера, які знаходяться на тій самій орбіті, що й газовий гігант, і надає важливі дані для розуміння процесів, що відбуваються у нашій Сонячній системі.

Підписуйтеся на наш телеграм канал!

BTC

$65,156.37

-1.04%

ETH

$3,397.51

-3.67%

BNB

$582.87

-2.61%

XRP

$0.49

-0.86%

SOL

$136.14

-5.30%

Всі курси
Підписуйтеся на наш
телеграм канал!
Свіжі новини та огляди
ринків криптовалют останньої
доби прямо у вашому мессенджері. Чекаємо на вас!
ПЕРЕЙТИ
Показати більше