Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці навчилися друкувати справжні сенсорні екрани на людській шкірі

5:56 pm, 27 Травня, 2024

Науковці з Кембридзького університету розробили метод створення адаптивних і екологічних сенсорів, які можна непомітно друкувати на різних біологічних поверхнях — шкірі, пелюстках квітів тощо. Надихнувшись павутиною павуків, здатною пристосовуватися і прилипати до різних поверхонь, вчені інтегрували біоелектроніку у свої «павутиння», додаючи їм різні функціональні можливості.

Нитки, щонайменше в 50 разів тонші за людську волосину, настільки легкі, що їх можна друкувати просто на пухнасту голівку кульбаби, не руйнуючи її структуру. Під час друку на людській шкірі сенсори адаптуються до неї, оголюючи пори поту, і залишаються непомітними для носія. Тести на пальці людини показали, що такі сенсори можуть використовуватися для безперервного моніторингу стану організму.

Вчені вважають, що доповнення шкіри електронними сенсорами може кардинально змінити взаємодію з навколишнім світом. Наприклад, сенсори, надруковані прямо на шкірі, можуть використовуватися для безперервного моніторингу, покращенні якості відчуттів або підвищення реалістичності у віртуальній реальності.

Професорка Ян Ян Шері Хуан із Кембридзького департаменту інженерії, яка керувала дослідженням, зазначила: «Якщо потрібно точно виміряти щось на біологічній поверхні, наприклад, шкірі або аркуші, інтерфейс між пристроєм і поверхнею має вирішальне значення. Нам також потрібна біоелектроніка, яка повністю непомітна для користувача, щоб вона не заважала його взаємодії зі світом, і щоб вона була стійкою та маловитратною».

Дослідники вважають, що їхні пристрої можуть використовуватися в таких галузях, як моніторинг здоров’я, віртуальна реальність, точне сільське господарство і моніторинг навколишнього середовища. У майбутньому у прогресивну методику друку волокон можуть бути інтегровані інші матеріали для створення сенсорів з функціями відображення, обчислення і перетворення енергії.

Підписуйтеся на наш телеграм канал!

BTC

$65,087.48

-2.89%

ETH

$3,384.52

-2.57%

BNB

$590.88

-2.25%

XRP

$0.47

-3.74%

SOL

$140.68

-4.96%

Всі курси
Підписуйтеся на наш
телеграм канал!
Свіжі новини та огляди
ринків криптовалют останньої
доби прямо у вашому мессенджері. Чекаємо на вас!
ПЕРЕЙТИ
Показати більше