Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці назвали головну причину, чому штучний інтелект ніколи не забере роботу в людей
Наразі немає економічно ефективних способів, що дозволяють замінити живу робочу силу технологіями на основі штучного інтелекту. Такого висновку дійшли фахівці з Массачусетського технологічного інституту (MIT), які провели дослідження з розвіяння побоювань з приводу того, що ШІ найближчим часом замінить людину в низці галузей.
В одному з перших поглиблених досліджень життєздатності заміни людей штучним інтелектом проводилося моделювання економічної привабливості автоматизації різних завдань у різних сферах США. Увага зосереджувалася на посадах, де для заміни людини потрібно використовувати технології комп’ютерного зору, наприклад, у роботі вчителя чи оцінювача нерухомості.
У результаті було виявлено, що тільки 23% представників професій, що можуть бути ефективно замінені на ШІ. В інших випадках робота людей все ще вигідніша економічно, оскільки інтеграція та експлуатація систем візуального розпізнавання коштує дорого.
Минулого року впровадження ШІ-технологій прискорилося у всіх галузях, чому сприяла поява ChatGPT від OpenAI та інших генеративних алгоритмів, які продемонстрували потенціал нейромереж. Технологічні компанії, від Microsoft та Alphabet у США до Baidu та Alibaba у Китаї, запустили нові послуги на базі ШІ та оголосили про плани щодо прискорення розвитку цього напряму.
Нагадаємо — співзасновник Microsoft Білл Гейтс у прогнозі на 2024 рік заявив, що штучний інтелект може зробити світ «справедливішим місцем». Мільярдер вважає, що в разі своєчасних розумних інвестицій у технологію вона здатна допомогти у скороченні розриву в часі, за який інновації досягають бідних і багатих регіонів світу.