Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці назвали точну кількість військових супутників, що перебувають на орбіті Землі
Наприкінці травня 2024 року представник Пентагону заявив, що держава-терористка російська федерація запустила на навколоземну орбіту супутник, який, ймовірно, є протикосмічною зброєю, здатною атакувати інші супутники на низькій навколоземній орбіті.
Американські ЗМІ повідомляли, що у відповідь Пентагон може розгорнути нове покоління наземних та космічних систем для захисту своєї супутникової мережі, зокрема шляхом виведення з ладу космічних об'єктів супротивника.
У травні 2023 року на навколоземній орбіті перебувало 7560 активних супутників, згідно з підрахунками американського Союзу стурбованих вчених (Union of Concerned Scientists). Більшість з них — 6768 супутників — розташовані на низькій навколоземній орбіті (висота від 160 до 2000 км). На середніх орбітах знаходяться 143 супутники, на еліптичних — 59, на геостаціонарній — 590.
Більшість супутників військового призначення перебувають на низьких орбітах, але точні дані про їх сумарну кількість відсутні, оскільки країни не завжди розкривають можливості апаратів, що запускаються, і можуть використовувати комерційні апарати для військових цілей.
Головні завдання сучасних військових супутників включають отримання детальних зображень земної поверхні, забезпечення зв’язку, навігацію, відстеження цілей і наведення зброї для високоточних ударів, а також виявлення ядерних вибухів. На геостаціонарній орбіті розташовуються системи раннього попередження, які виявляють запуски балістичних ракет.
Особливу роль у ядерному стримуванні відіграють супутники системи раннього попередження, розміщені на геостаціонарній та високих еліптичних орбітах. Вони здатні виявляти запуски ракетних двигунів, інформуючи про можливу ядерну атаку.