Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці опублікували інноваційний спосіб створення штучної планети у Сонячній системі
Вчені розробили теоретичну модель створення штучної планети у Сонячній системі. Ідея полягає у побудові нового світу, придатного для життя людей, замість пошуку віддалених екзопланет.
Основною проблемою реалізації такого проекту є нестача матеріалів. Астероїдів у Сонячній системі недостатньо для створення планети розміром із Землю. Науковці пропонують використати ресурси з гіпотетичної хмари Оорта на околицях Сонячної системи. Однак ця область настільки віддалена, що навіть космічному апарату Voyager 1 знадобиться ще 300 років, щоб досягти її.
Альтернативним джерелом матеріалів могли б стати супутники інших планет. Наприклад, усі супутники Юпітера дозволили б створити планету розміром 7% від Землі. Для реплікації земної гравітації не обов’язково будувати планету таких же розмірів. Достатньо було б сконцентрувати десяту частину маси Землі у сферу розміром з Місяць.
Після формування планети необхідно створити атмосферу. Вчені пропонують додати воду та дозволити їй випаровуватися. Можна також використати вуглекислий газ від промислових викидів на Землі. Наступним кроком стало б заселення планети рослинами для насичення атмосфери киснем. Лише після цього на штучну планету змогли б прибути перші колоністи.
Попри менші розміри, нова планета мала б схожі з Землею температуру та гравітацію. Однак вона потребувала б постійного обслуговування для підтримки стабільності. Науковці визнають, що на даному етапі простіше було б тераформувати існуючу планету, ніж створювати нову.