Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці попередили про появу нової зірки, що з’являлась у небі 80 років тому
Якщо ви уважно спостерігатимете за нічним небом протягом наступних тижнів і місяців, ви побачите нову зірку, пише The New York Times. Космічне тіло сяятиме так само яскраво, як Полярна зірка, не довше ніж тиждень, перш ніж знову зануриться в темряву.
Полярна Корона (T Coronae Borealis), яку часто називають T CrB — це наднова, що виривається з блідого тіла давно померлої зірки. Деякі люди могли бачити його раніше — таке видовище відбувалось майже 80 років тому.
Для будь-якого сусіднього світу наднова стала б апокаліпсисом. Але для спостерігачів за зірками в нашому світі, що знаходиться за 3 000 світлових років від нас, це «веселий і захоплюючий майбутній катаклізм», — наголосив Бредлі Шефер, астрофізик з Університету штату Луїзіана.
T CrB — наднова, яка виникає, коли білий карлик відшаровує достатню кількість зовнішніх шарів червоної гігантської зорі, яка приблизно в 74 рази більша за Сонце. Востаннє наднова вибухала в 1946 році. Астрономи також спостерігали її спалах у 1866 році, а історичні звіти показують, що вона була помічена у 1787 та 1217 роках.
T CrB з’явиться у сузір'ї Coronae Boreali, яке межує з Геркулесом і Бутсом. Коли T CrB вибухне, вона буде «така ж яскрава, як Полярна зірка, і її буде видно протягом декількох днів», — сказав Білл Кук, керівник відділу метеоритного середовища в Центрі космічних польотів НАСА ім. Маршалла в Хантсвіллі, штат Алабама.