Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці розгадали значення загадкового космічного радіосигналу, що триває 50 років
15 серпня 1977 року обсерваторія Big Ear в Огайо зафіксувала надзвичайно інтенсивний радіосигнал, який отримав назву «Wow!». Протягом майже півстоліття цей сигнал залишався загадкою для науковців. Однак новий проект Arecibo Wow! (AWOW), використовуючи архівні дані з колишньої обсерваторії Аресібо в Пуерто-Рико, можливо, наблизився до розгадки цієї таємниці. Про це пише Gizmodo.
Дослідники проєкту AWOW, очолювані Абелем Мендесом з Університету Пуерто-Рико, виявили схожі сигнали в архівних даних обсерваторії Аресібо за 2017−2020 роки. Сигнали, названі «Wow! wannabes», мали схожі характеристики з оригінальним «Wow!"-сигналом, хоча й були менш інтенсивними. Команда вважає, що ці сигнали є результатом випромінювання міжзоряних хмар холодного водню в галактиці.
Особливість «Wow!"-сигналу полягала в його вузькій смузі частот біля водневої лінії 1420 МГц та високій інтенсивності, що зберігалася протягом 72 секунд. Така комбінація характеристик довго змушувала науковців припускати можливість штучного походження сигналу, породжуючи теорії про позаземні цивілізації.
Нова гіпотеза команди AWOW пропонує природне пояснення феномену. Вони вважають, що надзвичайна яскравість «Wow!"-сигналу могла бути спричинена раптовим збудженням хмари водню транзієнтним джерелом випромінювання, таким як магнетар — типом нейтронної зорі з надзвичайно сильними магнітними полями. Це рідкісне явище могло призвести до короткочасного, але інтенсивного світіння водневої хмари.
Дослідники планують продовжити спостереження за допомогою Дуже Великого Телескопа (VLT) в Чилі для ідентифікації конкретних хмар, відповідальних за виявлені сигнали. Хоча остаточні висновки ще попереду, ця робота може нарешті пролити світло на одну з найбільш інтригуючих загадок в історії радіоастрономії.