Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці розкрили деталі про унікальну планету у космосі, над якою літають кам’яні хмари
Завдяки дослідженням космічного телескопа Джеймса Вебба, астрономи змогли виявити унікальні погодні умови на далекій екзопланеті WASP-43b. Розташована за 283 світлових роки від Землі, екзопланета демонструє дивовижні атмосферні явища, які значно відрізняються від усього, що ми спостерігали у нашій Сонячній системі.
WASP-43b, яка відома як гарячий Юпітер, обертається навколо своєї зірки так близько, що здійснює повний оберт за лише 19 годин. Через таку близькість до зірки один бік планети постійно зіткнений з екстремально високими температурами до +1250°C — достатньо, щоб плавити свинець.
На протилежному, постійно темному боці планети, температура опускається до -600°C. Ці радикальні перепади температур створюють жорсткі погодні умови, включаючи люті вітри швидкістю до 9000 км/год, що переносять хмари з розплавленого каміння з денного боку на нічний.
Денний бік планети завжди звернений до зірки і випаровує скелі, утворюючи густі хмари з крапель рідкого каменю, які потім переносяться вітром на холодний бік планети. На нічному боці ці краплі конденсуються і створюють щільний хмарний покрив.
Ця екзопланета була виявлена у 2011 році за допомогою транзитного методу, коли астрономи зафіксували невелике затемнення світла зірки під час проходження планети на її тлі. Останні спостереження Джеймс Вебба дозволили астрономам побачити WASP-43b у безпрецедентних деталях, підтверджуючи існування кам’яних хмар і допомагаючи скласти детальнішу карту температурного розподілу по поверхні планети.