Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці розкрили небезпеки термоядерного синтезу, що забезпечить планету безмежною енергією

6:06 pm, 10 Липня, 2024

Використання енергії термоядерного синтезу може забезпечити планету майже безмежною і чистою енергією. Але поряд з цими обіцянками існують і значні проблеми, що потребують уваги.

Термоядерна енергія, яка отримується із синтезу ядер атомів, може відіграти важливу роль у переході до глобальної енергетичної системи, вільної від викидів вуглецю. Зростаючий попит на енергію і зміни клімату підштовхують до необхідності переходу до екологічно чистих джерел енергії. Проте, як зазначає Софі Коган з Йоркського університету, за перевагами цієї технології можуть ховатися серйозні етичні питання і потенційно шкідливі наслідки.

Одна з основних переваг термоядерної енергії полягає в її здатності забезпечити постійне джерело енергії, що не залежить від погодних умов, як це відбувається з сонячною або вітровою енергією. Також термоядерний синтез обіцяє мінімізувати проблему радіоактивних відходів, які є серйозною перешкодою для традиційної ядерної енергетики.

За словами Коган, необхідно враховувати глобальні наслідки та нерівності при впровадженні цієї технології. Програми термоядерного синтезу здебільшого базуються на півночі планети, тоді як попит на енергію зростає на півдні, де люди менше сприяли нинішній кліматичній кризі. Це піднімає питання справедливості та рівності у доступі до нових технологій.

Іншою проблемою є екологічна стійкість матеріалів, що використовуються для термоядерної енергетики, таких як літій, вольфрам і кобальт. Видобуток і переробка цих корисних копалин призводять до викидів парникових газів і можуть спричинити геополітичну напруженість. Наприклад, ртуть, яка використовується при переробці літію для термоядерних реакторів, є токсичною і залежить від китайського виробництва.

Підписуйтеся на наш телеграм канал!

BTC

$68,100.88

1.26%

ETH

$3,490.48

0.23%

BNB

$595.43

-0.27%

XRP

$0.62

4.61%

SOL

$182.35

2.72%

Всі курси
Підписуйтеся на наш
телеграм канал!
Свіжі новини та огляди
ринків криптовалют останньої
доби прямо у вашому мессенджері. Чекаємо на вас!
ПЕРЕЙТИ
Показати більше