Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці розповіли про наслідки найпотужнішої сонячної бурі за останні 7 років
Зонд Aditya-L1 зробив знімки активних сонячних плям, де відбулися спалахи, що викликали масштабну геомагнітну бурю на Землі, інформує Space.
У травні Землю накрила найсильніша геомагнітна буря за останні роки, що призвело до появи яскравих полярних сяйв у найрізноманітніших місцях на планеті. Тепер індійський зонд Aditya-L1 показав, наскільки хаотичною була поверхня Сонця у цей період.
Космічний апарат Aditya-L1 є першим в історії Індії зондом, який вивчає Сонце. Він зробив зображення поверхні нашої зірки через тиждень після того, як 10 травня на Землі виникла найсильніша геомагнітна буря. На знімках видно регіони сонячних плям, у яких виникли потужні спалахи й корональні викиди маси, спрямовані на нашу планету.
Два прилади на борту зонда Aditya-L1, який перебуває на відстані 1,5 млн км від Землі в напрямку Сонця, зафіксували сонячну бурю під час її піку 10 і 11 травня. До цього прилади апарата фіксували появу на Сонці потужних спалахів класу X і М.
Після прояву сильної активності регіон сонячних плям AR3664 перемістився по диску Сонця і перестав бути спрямованим на Землю. Але під прицілом опинився Марс. 20 травня на Сонці в цьому регіоні стався спалах класу X12 і потік випромінювання вдарив у Червону планету. Цей спалах був настільки сильним, що якби в цей час на поверхні Марса перебували астронавти, то вони отримали б дозу радіації еквівалентну 30 рентгенівським знімкам грудної клітки. Це була найсильніша сонячна буря на Марсі, яку за 12 років роботи зафіксували прилади марсохода Curiosity.
Нещодавні спалахи на Сонці призвели до появи найсильнішої сонячної радіаційної бурі на Землі з 2017 року. Ці спалахи виникали якраз у регіоні AR3697. Також існує дослідження, що людство може побудувати навколо Сонця подобу сфери Дайсона, щоб збирати всю енергію Сонця. А проте, цей проект вважається занадто дорогим для реалізації у найближчому майбутньому.