Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці розповіли, як виглядатиме унікальний парад планет на Юпітері
28 лютого жителі Землі матимуть можливість спостерігати рідкісне астрономічне явище — парад планет. У цей день сім планет Сонячної системи — Меркурій, Венера, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун — вишикуються в ряд у вигляді дуги. Подібне вирівнювання не повториться ще 15 років. Астрономи дискутують, як би виглядав цей феномен, якби ми спостерігали його з іншої планети або навіть супутника Юпітера.
На Європі, одному з найбільш загадкових супутників Юпітера, нічне небо відрізнялося б кардинально. Юпітер займав би в ньому у 20 разів більше місця, ніж Місяць у земному небі, а його Велика червона пляма виглядала б масштабніше за Сонце. Натомість саме Сонце виглядало б лише як тьмяна помаранчева точка і було б у п’ять разів меншим, ніж ми бачимо його із Землі. При цьому деякі планети, зокрема Меркурій, були б зовсім невидимими неозброєним оком.
Ще більш вражаюче видовище могло б чекати астронавтів у системі TRAPPIST-1, де сім кам’янистих планет обертаються навколо маленької, але дуже активної зірки — червоного карлика. Якби людство жило на планеті TRAPPIST-1b, то могли б бачити парад шести інших планет кожні кілька днів. Вони з’являлися б і зникали за диском своєї зірки, а деякі ставали більшими за наш Місяць. Сам TRAPPIST-1 виглядав би в 10 разів більшим, ніж Сонце із Землі, створюючи незвичайне червоне сяйво в небі.
Ці уявні сценарії дозволяють поглянути на парад планет із нової перспективи. Вони нагадують, наскільки різними можуть бути спостереження за космосом залежно від нашого місця у Всесвіті.