Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці розробили інноваційну батарею, що здатна ефективно тримати заряд за екстремально низьких температур
Міжнародна команда науковців на чолі з професором Чжецзянського університету Фань Сюлінь розробила новий електроліт, який дозволяє літій-іонним батареям ефективно функціонувати в умовах наднизьких температур. Розробка дозволить батареям ефективно працювати при температурі до -80 °C, повідомляє Interesting Enginering.
Сюлінь підкреслює, що такі батареї можуть знайти застосування в різних сферах — телекомунікаціях, потягах, дослідженнях Арктики, авіації тощо. Дослідження команди були опубліковані в журналі Science.
Науковці створили інноваційний електроліт, що складається з мізерних молекул розчинника, які дозволяють отримати характеристики батареї, «недосяжні» для сучасних конструкцій електролітів.
Даний електроліт сприяє надшвидкому заряджанню в холодних умовах. Це дозволило літій-іонним батареям працювати з великою місткістю і стабільністю при температурі до -80 °C. Також за екстремально низьких температур батарея може бути заряджена на 80% своєї місткості всього за 10 хвилин.
Вчені виявили, що їхня концепція дизайну електроліту «неймовірно добре» працює для літій-іонних, натрій-іонних та калій-іонних акумуляторів. За словами команди, це дослідження все ще має обмеження, оскільки може знадобитися більше часу та експериментів, щоби гарантувати, що електроліт може функціонувати належним чином у традиційній конструкції батареї.
Нагадаємо — науковці з Гарвардського університету використали відходи чайного листя, щоб розробити дешеву енергомістку натрій-іонну батарею. Використовуючи високі температури, дослідники перетворили сирі стебла чайного листа на «твердий вуглець» і обробили його кислотою, щоб знизити втрату потужності. Отриманий пористий матеріал забезпечив відмінне проникнення електроліту і поглинання іонів натрію.