Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці розробили революційну звукову технологію, що вимірює швидкість вітру на Марсі 100 разів за секунду
Астрофізики розробили нову звукову анемометричну систему, яка використовує п'єзоелектричні перетворювачі для точнішого вимірювання марсіанських вітрів. Технологія дозволяє вимірювати до 100 швидкостей вітру за секунду, що є значним покращенням порівняно з попередніми методами. Такий підхід може стати критично важливим для майбутніх місій на Марс, пише SciTechDaily.
Марс має складні умови для вимірювання вітру через свою негостинну атмосферу, яка складає лише 1% від щільності земної. Попередні марсіанські місії вимірювали швидкість вітру шляхом охолодження нагрітих матеріалів або за допомогою камер, що фіксували рух об'єктів від вітру. Однак ці методи потребують вдосконалення, особливо з огляду на майбутні місії з участю людей.
У своєму дослідженні, опублікованому в журналі JASA, дослідники з Канади та США представили нову систему, яка містить вузькосмугові п'єзоелектричні перетворювачі для вимірювання часу проходження звукових імпульсів через марсіанське повітря. Це дозволяє вимірювати вітер у трьох вимірах з високою точністю, особливо на низьких швидкостях.
Нові можливості такої системи можуть забезпечити більш детальні дані про турбулентність і коливання вітру, що важливо для розуміння атмосферних змінних, які можуть впливати на роботу марсіанських транспортних засобів. Дослідники сподіваються, що їхня технологія, яка у 10 разів швидша і точніша за попередні, надасть корисну інформацію для майбутніх марсіанських місій і допоможе краще зрозуміти клімат як на Марсі, так і на Землі.