Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці створили першу у світі ядерну батарею, що може працювати 5700 років
Вчені з Університету Брістоля та Великобританської атомної енергетичної агенції (UKAEA) розробили революційну ядерну батарею на основі вуглецю-14. Вона може працювати протягом тисяч років, відкриваючи нові можливості для енергозабезпечення різноманітних пристроїв.
Батарея використовує радіоактивний розпад вуглецю-14 — ізотопу, який широко використовується в радіовуглецевому датуванні. Вуглець-14, що знаходиться всередині алмазного корпусу та генерує електричний струм завдяки радіації. Потім вона поглинається алмазом і безпечно перетворюється на енергію. Алмаз, який є одним з найміцніших матеріалів на планеті, дозволяє безпечно поглинати радіацію, випромінювану вуглецем-14. Таким чином він генерує низький рівень електричної потужності. Завдяки цьому, батарея не лише довговічна, але й безпечна для використання.
Основною перевагою цієї технології є її універсальність. Батареї на основі вуглецю-14 можуть використовуватись у різноманітних пристроях та середовищах, де традиційні джерела живлення малоефективні. Ці батареї ідеально підходять для медичних імплантатів, таких як кардіостимулятори, слухові апарати та очні пристрої. Також, ці батареї можуть бути використані для живлення супутників, космічних апаратів та радіочастотних датчиків у віддалених місцях Землі. Це дозволяє зменшити витрати на енергозабезпечення таких місій.Вуглець-14, що використовується в цих батареях, отримують із графітових блоків, які є побічним продуктом роботи ядерних реакторів. Це дозволяє не тільки створювати цінне джерело енергії, але й зменшувати кількість ядерних відходів.