Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці створили революційний молекулярний двигун, що працює на хімічній енергії
Німецькі вчені з Технічного університету Мюнхена створили перший штучний молекулярний мотор, який працює на хімічній енергії, імітуючи функції природних моторів, що існують в живих організмах. Двигун складається з пептидних стрічок, які при взаємодії з хімічним паливом стають жорсткими й згортаються, утворюючи обертальний рух.
Мотор має потенціал для переміщення об'єктів мікрометрового розміру — це відкриває нові можливості для його використання у нанотехнологіях та медицині.
За словами дослідників, швидкість обертання мотора можна регулювати, змінюючи кількість палива, а напрямок руху — через зміну структури молекул. Хоча на цей час хімічне паливо не є придатним саме для медичних застосувань, у майбутньому мотор може використовуватися для транспортування ліків в організмі людини.
Раніше ми інформували про те, що міжнародна група вчених разом з дослідниками з Університету Лімерика в Ірландії розробила нову нейроморфну платформу, яка здатна значно підвищити продуктивність ШІ-систем.
Технологія, схожа на людський мозок, може обробляти дані зі швидкістю 4,1 тераоперацій на секунду на ват (TOPS/Вт). Вона стане основою для нових високоточних нейроморфних прискорювачів, які зможуть виконувати складні завдання, як-от навчання нейронних мереж та обробка природної мови.