Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці у 1000 разів швидше передали лазерний сигнал від космічного супутника на Землю
Science Alert інформує: новий проект, що запускається у Західній Австралії, може революціонізувати глобальні комунікації завдяки використанню лазерної технології. Дві наземні оптичні станції успішно прийняли лазерні сигнали від німецького супутника у 1000 разів швидше, ніж це було раніше.
Ініціатива під назвою «TeraNet» здійснюється під керівництворм Олександра Шедіві з Університету Західної Австралії й фінансується Австралійським космічним агентством в рамках програми «Moon to Mars Demonstrator Mission». Проект має на меті сприяти розвитку космічних досліджень та підготовці Австралії до нової ери космічних технологій.
Від моменту запуску супутника Спутник I у 1957 році супутники використовували радіохвилі для комунікації. Однак через низьку частоту ці сигнали мають обмежену здатність передавати дані, і після майже 70 років розвитку радіохвильова комунікація більше не може задовольняти наростальні потреби у передачі даних.
Застосування інфрачервоних лазерів може стати розв’язанням цієї проблеми, забезпечуючи у 100 або навіть 1,000 разів більшу пропускну здатність у порівнянні з радіохвилями. Це відкриває нові можливості для супутникової комунікації, зокрема передачі відео з високою роздільною здатністю під час майбутніх місій на Місяць.
Однак лазерна комунікація має свої недоліки: короткохвильові сигнали можуть легко перериватися хмарами. Для розв’язання цієї проблеми система TeraNet використовуватиме декілька наземних станцій, розташованих на різних місцях, щоб забезпечити безперебійний зв’язок із супутником.
Якщо початковий трьохстанційний мережевий проект буде успішним, команда планує розширювати мережу, співпрацюючи з організаціями на східному узбережжі Австралії та в Новій Зеландії. У майбутньому це може призвести до створення глобальної оптичної комунікаційної мережі, яка забезпечить постійне та надшвидке завантаження даних із супутників, що змінить підходи до швидкого обміну великими обсягами даних.