Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці відкрили аномальну космічну туманність Чумацького Шляху, де зароджуються нові зірки
У Чумацькому шляху виявили та почали детальне дослідження Темної Небули Вовка, космічного утворення, яке складається з густих скупчень газу і пилу. Вона відома тим, що виглядає як темна пляма у небі, в яку, здавалося б, зникають зірки, однак насправді у цій туманності вони народжуються.
Темна Небула Вовка, розташована на відстані 5300 світлових років від Землі. Раніше її вважали мертвою зоною, однак після поглиблених досліджень з’ясувалось, що це місце активного формування зірок. Ця Небула є частиною більшого комплексу, відомого як Гум 55, який містить світлі газопилові області в сузір'ї Скорпіона.
Темні, щільні хмари, подібні до Темної Небули Вовка, є одними з найцікавіших об'єктів у Чумацькому Шляху. Вони ефективно випромінюють інфрачервоне світло, яке допомагає охолоджувати хмари, і саме завдяки цьому градієнту тиску гравітація починає стискати частини газу та пилу, що своєю чергою веде до утворення нових зірок.
Через велику кількість та щільність газу та пилу ускладнюється вивчення процесу народження зірок, але не робить його повністю неможливим.
Інфрачервоні інструменти, такі як космічний телескоп імені Джеймса Вебба, здатні спостерігати за довжинами хвиль світла, які можуть проходити через щільні хмари пилу з мінімальним розсіюванням, заглядаючи всередину темних молекулярних хмар до місць формування зірок.
Зазначається, що зображення в видимому світлі, такі як це зображення Темної Небули Вовка, зроблене за допомогою телескопа VLT Survey, можуть розкрити іншу інформацію про хмару та її околиці. Щоб отримати всебічне розуміння місць, де народжуються зірки, необхідні спостереження в усьому спектрі довжин хвиль.
Ця темна Небула є яскравим прикладом того, як зірки народжуються, і, як вказують астрономи, важливо досліджувати весь спектр випромінювання для кращого розуміння цих процесів.