Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці відкрили екзопланету з активними вулканами, на якій може існувати життя
Команда вчених під керівництвом дослідників з Монреальського університету виявила екзопланету розміром із Землю, яка може бути вкрита вулканами та потенційно придатною для життя.
Планета, названа LP 791−18 d, може переживати вулканічні виверження так часто, як супутник Юпітера Іо, який має статус найактивнішого вулканічного тіла у Сонячній системі. Відкриття зроблено завдяки даним, отриманим від супутника TESS та космічного телескопа Spitzer NASA, а також наземних обсерваторій.
LP 791−18 d обертається навколо червоного карлика приблизно за 90 світлових років від Землі, у сузір'ї Чаші. У цій системі також є дві інші планети — LP 791−18 b і c. Коли планети c і d проходять одна повз одну на своїх орбітах, більша планета c здійснює гравітаційний вплив на LP 791−18 d, викликаючи деформації, що нагрівають її внутрішність і спричиняють вулканічну активність.
Цікаво, що LP 791−18 d приливно заблокована, тобто одна її сторона постійно звернена до зірки, а інша занурена у вічну темряву. Така приливна блокада разом із постійною вулканічною активністю може підтримувати атмосферу планети та дозволяти воді конденсуватися на її нічному боці. Це, зазначають науковці, важливо, оскільки здатність утримувати воду в рідкому стані є ключем до потенційної придатності планети для життя.
LP 791−18 c вже затверджено для дослідження за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба, і нові дані вказують на необхідність подальшого вивчення LP 791−18 d для оцінки її потенційної населеності.