Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці відкрили хімічний елемент, з якого розпочалась еволюція Всесвіту
Науковці виявили нові джерела утворення тригідроген-катіонів (H3+), хімічних елементів, що відіграють важливу роль у формуванні зірок і хімічних реакціях у міжзоряному просторі. Раніше вважалося, що основний шлях утворення H3+ полягає у взаємодії молекулярного водню (H2) з іонізованим воднем (H2+). Однак нове дослідження показало, що цей процес може також відбуватися через взаємодію космічних променів або високоенергетичного світла з подвійно іонізованими органічними молекулами, пише IFL Science.
Професор Маркос Дантус з Університету штату Мічиган (США) зазначає, що водень є найпоширенішим елементом у Всесвіті, тому традиційний механізм утворення H3+ залишається ключовим. Однак велика кількість органічних молекул у міжзоряних хмарах вказує на можливість значного внеску нового механізму у загальний процес утворення тригідроген-катіонів.
Дослідження також показало, що водень, який взаємодіє з подвійно іонізованими молекулами, не одразу віддаляється, а залишається поруч із ними протягом тривалого часу, що є незвичайним для таких процесів. Цей механізм хоча й може відповідати лише за невелику частину утворення H3+ у Всесвіті, його не можна ігнорувати при вивченні хімічної еволюції космосу.
Професор Пйотр Пєчух, ще один співавтор дослідження, зазначив, що розуміння джерел і реакцій H3+ допоможе вченим краще зрозуміти процеси, що відбуваються у міжзоряному середовищі. Дослідження опубліковано у фаховому науковому журналі Nature Communications.