Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці відкрили найдавнішу галактику Всесвіту, що утворилася відразу після Великого вибуху
Медіа Space інформує: астрономи за допомогою телескопа Джеймса Вебба, що здатен спостерігати об'єкти в ранньому Всесвіті, зробили сенсаційне відкриття, виявивши дві нові галактики. Одна з них, JADES-GS-z14−0, є найранішою з усіх відомих науці галактик. Вона існувала через 300 мільйонів років після Великого вибуху, перевершуючи попередній рекорд, який належав галактиці, що існувала через 400 мільйонів років після народження Всесвіту.
JADES-GS-z14−0 вважається аномальною ранньою галактикою через свої значні розміри та яскравість, які є незвичними для представників найперших галактик. Її розмір оцінюється у 1600 світлових років. Вчені вважають, що таку яскравість забезпечує велика кількість молодих зірок, а не матеріал, що падає у центральну чорну діру.
Світло від ранніх галактик подорожувало до телескопа Вебба 13,5 мільярдів років, тоді як вік Всесвіту оцінюється у 13,8 мільярдів років. Особливо цікаво, що світло JADES-GS-z14−0 виявилося ще червонішим, ніж очікувалося, через присутність великої кількості пилу, який згодом стане основою для нових зірок.
Дослідники також виявили кисень у JADES-GS-z14−0, що свідчить про наявність щонайменше одного покоління зірок, які вже померли. Це також вказує на те, що зірки формувалися і вмирали дуже швидко, що стало справжньою несподіванкою для вчених.