Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці відкрили наймасивніше зоряне скупчення Всесвіту, що у 665 трлн разів більше за Сонце
Телескоп Gemini North на Гаваях отримав нові дані про скупчення галактик у сузір'ї Персея. На зображеннях видно кілька великих галактик різних типів, деякі з них зливаються між собою, повідомляє Space.
У центрі знімка — галактика NGC 1270. У ній вже не утворюються нові зорі, залишились лише старі червоні. У її ядрі є чорна діра масою 12 мільярдів сонць, проте, найбільшою в скупченні є галактика NGC 1275. Її маса — 13 мільярдів сонць, і вона досі росте, поглинаючи навколишній водень.
Навколо NGC 1275 вчені виявили хмару розсіяного світла. Її створюють зорі, які вирвались з інших галактик. За підрахунками Європейської космічної агенції, там є 70 тисяч зоряних скупчень. Вони «плавають» на відстані до 1,6 мільйона світлових років від центру.
Між галактиками є дуже гарячий газ. Його температура — мільйон градусів за Цельсієм. Газ випромінює рентгенівські промені. Чорна діра в центрі NGC 1275 створює в цьому газі особливі звукові хвилі. Їх частота — одна з найнижчих у Всесвіті.
Загальна маса скупчення Персея — 665 трильйонів сонячних мас. Воно входить до більшої структури — суперкластера Персея-Пісцеса. Такі скупчення утворились після Великого вибуху. Цікаво, що 85% їхньої маси — це темна матерія.
Нагадаємо — нещодавно група науковців представила нове теоретичне дослідження, яке може змінити розуміння природи темної матерії. Згідно з відкриттям, темна матерія може випромінювати слабкі спалахи світла під час взаємодії з первинними чорними дірами надмалих розмірів.