Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці відкрили нові світи навколо мертвих зірок у космосі
Астрономи за допомогою телескопа James Webb уперше підтвердили існування протопланетних дисків навколо коричневих карликів у туманності Оріона. Це відкриття розширює розуміння формування цих невеликих об'єктів і їхньої ролі у створенні планетних систем, інформує SciTechDaily.
Протопланетні диски — це газопилові структури, в яких формуються планети. Раніше їх спостерігали переважно навколо зірок. Однак нове дослідження показало, що такі диски можуть утворюватися і навколо коричневих карликів — об'єктів, які за масою замалі для запуску ядерного синтезу, але подібні до зірок.
Команда науковців використала інфрачервоний спектрограф телескопа Webb для вивчення слабких об'єктів у туманності Оріона, яка розташована на відстані 1300 світлових років від Землі. Було підтверджено, що 20 об'єктів є коричневими карликами з масою до 0,5% від маси Сонця. Деякі з них мають протопланетні диски, які вперше були зафіксовані телескопом Hubble ще у 1990-х роках, але лише зараз підтверджено їхній статус.
Це дослідження є лише початком, стверджують дослідники. Туманність Оріона містить сотні подібних об'єктів, які можуть бути коричневими карликами. Подальші спостереження допоможуть краще зрозуміти, як формуються коричневі карлики і яка їхня роль у створенні планет.