Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці відкрили новий тип космічних електромагнітних хвиль, що суттєво впливають на радіацію Землі
Вчені з Університету Аляски у Фербанксі (UAF) відкрили новий тип електромагнітної хвилі, яка має значний вплив на радіаційні пояси Землі. Дослідження опубліковане на офіційному сайті вишу.
Хвиля, названа «спекулярно відбитим свистком» (specularly reflected whistler), переносить велику кількість енергії блискавок до магнітосфери Землі. Дослідження показало, що загальний внесок енергії блискавок у магнітосферу Землі є вдвічі більшим, ніж вважалося раніше.
Відкриття змінює уявлення про вплив енергії блискавок на радіаційні пояси, які, своєю чергою, впливають на космічну погоду та є середовищем, в якому працюють супутники та перебувають астронавти.
У дослідженні, опублікованому в журналі Science Advances, вчені використовували дані зондових місій NASA Van Allen Probes, а також дані про блискавки зі світової мережі World Wide Lightning Detection Network.
Попередні теорії припускали, що енергія блискавок, яка входить до іоносфери на низьких широтах, не досягає радіаційних поясів, оскільки залишається захопленою в іоносфері. Однак нові дані показують, що ця енергія насправді проникає до магнітосфери, відбиваючись від нижнього кордону іоносфери на висоті близько 88,5 м.
Відкриття має важливе значення для кращого розуміння радіаційних поясів і їхньої взаємодії з електромагнітними хвилями, зокрема тими, що генеруються блискавками. Така інформація є критично важливою для забезпечення безпеки космічних місій та роботи супутників.
Дослідження було проведене професором емеритом Вікасом Сонвалкаром та асистентом професора Амани Редді з Департаменту електротехніки та комп’ютерної інженерії в UAF, і підтримане грантами від Національного наукового фонду та NASA EPSCoR.