Дослідники з Національної астрономічної обсерваторії Китайської академії наук (NAOC) під керівництвом доктора Хонвей Сі виявили нові характеристики шести нових галактик з високим червоним зміщенням. Відкриття було зроблено за допомогою п’ятисотметрового сферичного радіотелескопа з апертурою (FAST), розташованого у провінції Гуйчжоу, Китай. Результати дослідження були опубліковані в журналі The Astrophysical Journal Letters, пише SciTechDaily.
Ці надзвичайні галактики, радіохвилі яких досягли нас майже за весь вік Сонячної системи, містять значно більше атомарного водню, ніж десятки тисяч галактик, які раніше досліджувалися в місцевому Всесвіті за допомогою інших радіотелескопів. Дослідники дійшли висновку, що чотири мільярди років тому галактики мали набагато більше газу для утворення зірок, ніж сучасні галактики, а далекі галактики мають значно більші газові резервуари, ніж вважалося раніше.
Відкриття є частиною тривалого Ультраглибокого огляду FAST, який демонструє неймовірну чутливість найбільшого у світі радіотелескопа. Професор Бо Пен з NAOC зазначив, що новий огляд FAST вже виявив понад 100 нових галактик на відстані до п’яти мільярдів світлових років, а очікувана кількість відкриттів може перевищити 1000.
Однак, через великі відстані та слабкість світіння галактик, пошук їхніх оптичних аналогів став справжнім детективом. З використанням найбільших оптичних телескопів у США команді вдалося знайти ці аналоги, які містять не лише у 2−3 рази більше зірок, ніж Чумацький Шлях, але приблизно в 10 разів більше водню.
Професор Лістер Стейвлі-Сміт з Університету Західної Австралії, який є співавтором дослідження, зазначив, що співпраця між китайськими та австралійськими радіоастрономами демонструє величезний потенціал нового покоління радіотелескопів, до яких наприкінці цього десятиліття приєднається й міжнародна обсерваторія Square Kilometre Array (SKAO).