Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці відкрили у космосі 57 чорних дір з унікальними орбітами
Медіа Space інформує: свіже дослідження в області астрофізики виявило, що деякі подвійні чорні діри мають орбіти у формі яйця, це може пролити світло на їхнє формування та еволюцію. За допомогою детекторів гравітаційних хвиль вчені з’ясували, що так звані ексцентричні орбіти демонструють значні коливання і можуть мати вирішальне значення для розуміння динаміки подвійних чорних дір.
Науковці пояснили: на відміну від більшості подвійних чорних дір, які мають квазікругові орбіти, де відстань між чорними дірами з часом зменшується через випромінювання гравітаційних хвиль, деякі подвійні системи перебувають на так званих «ексцентричних» орбітах. Це означає, що їхні орбіти мають форму яйця. Виявлено, що апекс цих «яєць» може обертатися, коли чорні діри обертаються одна навколо одної.
Дослідження 57 подвійних чорних дір, виявлених за допомогою спеціальних детекторів гравітаційних хвиль на Землі, дозволило астрономам детально вивчити явище гравітаційних хвиль. Виявилося, що вони поширюються через простір-час, коли масивні об'єкти прискорюються. У кінцевому підсумку це призводить до зближення та злиття об'єктів, створюючи потужні вибухи гравітаційних хвиль.
Двійні чорні діри, які обертаються одна навколо іншої, постійно випускають гравітаційні хвилі, які відводять енергію з системи у вигляді моменту імпульсу, що призводить до зменшення їхніх орбіт і, врешті-решт, злиття. Орбіти ексцентричної форми спричиняють більше гравітаційних хвиль у деяких точках орбіти, коли чорні діри розташовуються ближче одна до одної.
Це дослідження показує, що спостереження за змінами в орбітах подвійних чорних дір може стати чутливим методом для виявлення ексцентричних орбіт і зрозуміння механізму формування аномальних космічних об'єктів. Подальше виявлення подвійних чорних дір з ексцентричними орбітами може поліпшити наукове розуміння цих загадкових космічних явищ.