Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці відкрили унікальний космічний феномен, який ставить під сумнів теорію гравітації
У новому дослідженні, опублікованому в журналі Journal of Cosmology and Astroparticle Physics, вчені виявили «космічний збій» в поведінці гравітації на великих масштабах у Всесвіті. Цей збій може пояснити дивну поведінку гравітації, що спостерігається у деяких ділянках космосу, інформує Phys.
Згідно з теорією відносності Ейнштейна, гравітація впливає не лише на три просторові виміри, але й на час. Теорія відносності вже довгий час застосовується для пояснення багатьох космічних явищ, від теорії Великого Вибуху до зображень чорних дір.
Однак, дослідження скупчення галактик, показало, що поведінка гравітації не завжди відповідає тому, що передбачає теорія відносності. Феномен називають «космічним збоєм», оскільки на відстанях у мільярди світлових років від Землі гравітація втрачає приблизно 1% своєї сили.
Вчені розповіли, що трохи менше ніж 100 років тому астрономи вперше з’ясували, що Всесвіт не є статичним і постійно розширюється. При цьому, чим далі знаходяться галактики, тим швидше вони рухаються, а їхня швидкість руху може досягати швидкості світла. А це та межа швидкості, яку неможливо подолати, згідно з теорією відносності.
Автори нової моделі гравітації стверджують, що нова наукова модель не змінює основи теорії відносності, які вже були успішно перевірені, але додає до неї нові елементи, щоб краще відповідати спостереженням на великих масштабах. Це може стати ключем до розуміння гравітації в просторі та часі.
Цей «космічний збій» та його дослідження можуть відкрити нові горизонти в астрофізиці та допомогти зрозуміти фундаментальні принципи Всесвіту. Вчені сподіваються, що нова модель допоможе вирішити загадку поведінки гравітації, що стала однією з найбільших проблем сучасної фізики.