Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці вперше пояснили походження аномальних космічних радіоспалахів
Дослідники підтвердили, що джерелами швидких радіоімпульсів (FRB) є магнетари — високо намагнічені нейтронні зорі. Нове дослідження, проведене за допомогою телескопа Deep Synoptic Array-110 (DSA-110), виявило, що FRB переважно походять із масивних галактик, багатих на метали. Це свідчить, що магнетари часто формуються в цих середовищах, сприятливих для злиття зірок, інформує SciTechDaily.
Вчені пояснили: магнетари утворюються, коли дві масивні зірки зливаються та вибухають як наднові. Такі зірки зазвичай багаті металами, що сприяє перенесенню матеріалу між ними та збільшенню їхнього магнітного поля. FRB були локалізовані в 70 галактиках завдяки DSA-110, що більше ніж удвічі перевищує попередні дослідження.
Ці відкриття уточнюють механізми формування магнетарів і їхню роль у генерації FRB. У майбутньому дослідники планують продовжити вивчення за допомогою вдосконаленого масиву DSA-2000, запуск якого запланований на 2028 рік.
Нагадаємо — раніше науковці відкрили космічне випромінювання Гокінга, яки призводить до втрати маси первісних чорних дір. Це спричиняє передчасний вибух відповідних чорних дір. Такі космічні явища можуть допомогти науковцям виявити нові, раніше невідомі частинки.
Також астрономи розробили новий метод для виявлення світлових відголосків від чорних дір, що може значно змінити підходи до вимірювання їх маси та обертів