Нове дослідження у галузі астрофізики пропонує сміливу гіпотезу щодо природи темної матерії, яка становить понад 80% маси Всесвіту. Вчені припускають, що вона може складатися з первинних чорних дір, які виникли в перші миті після Великого вибуху. Ключовим аргументом на користь цієї теорії стало припущення, що ці об'єкти могли мати так званий «темний заряд», завдяки якому не випаровувалися б, як це передбачає стандартна модель Стівена Гокінга.
У 1970-х роках Гокінг передбачив, що чорні діри випромінюють енергію (так зване випромінювання Гокінга) і з часом зникають. Однак, якщо первинні чорні діри отримали певний заряд — не електричний, а гіпотетичний «темний», — це могло б дозволити їм існувати протягом мільярдів років. Такий заряд міг виникнути завдяки взаємодії з темними електронами у ранньому Всесвіті — частинками, які взаємодіють через темні фотони, тобто гіпотетичні частинки нової природи, що не підпорядковуються відомим законам фізики.
Вчені зазначають, що темні електрони не обов’язково мали зберегтися до наших днів — їхньою єдиною функцією могло бути надання стабільного заряду чорним дірам у ранньому Всесвіті. Після цього вони могли повністю зникнути. А от самі заряджені чорні діри, отримавши достатню стабільність, залишилися б у космосі донині, і цілком ймовірно становлять більшу частину темної матерії.
Ця теорія ще не підтверджена, однак вона пояснює, чому досі не виявлено жодної первинної чорної діри, що випаровується — можливо, їм просто не вистачило часу або випромінювання заблоковане невідомими механізмами. Наступним кроком має стати розробка способів безпосереднього виявлення таких об'єктів.
Хоча ідея про темну матерію як сукупність частинок залишається панівною, нова гіпотеза додає ще один шар до розуміння того, з чого може бути побудований Всесвіт, і відкриває нові напрями в пошуках «невидимої» частини космосу.