Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці вперше в історії використали штучний інтелект для пошуку інопланетян
Видання Decrypt інформує: Інститут пошуку позаземного розуму (SETI) використовує штучний інтелект та машинне навчання для пошуку ознак «штучних явищ» у космосі.
Президент SETI Білл Даймонд зазначає, що з огляду на величезні обсяги даних, які генеруються щороку, традиційні методи аналізу вже не здатні їх обробляти. ШІ допомагає аналізувати дані з радіотелескопів, наприклад, з Великої антенної решітки у Нью-Мексико, яка збирає близько трьох терабайтів даних щосекунди.
Нейромережа вже виявила декілька аномалій, однак поки жодна з них не підтвердила існування технологічних ознак позаземного життя. Інститут навчає свої моделі ШІ на відомих сигналах і симульованих даних — своєю чергою це дозволяє знаходити навіть найслабші підозрілі сигнали. Однак підхід SETI не обмежується пошуком конкретних сигналів. Замість цього вони просять ШІ виявляти будь-які відхилення від норми.
Попри те, що ШІ стає ключовим інструментом для вивчення космосу, провідні експерти, як-от Мітч Горовіц, висловлюють сумніви щодо його здатності знайти ознаки позаземних цивілізацій. Проте ШІ вже використовується NASA та іншими науковими організаціями для вивчення різних явищ, таких як темна матерія і супернові.
Раніше SETI переважно зосереджувалася на пошуках сигналів в межах Чумацького Шляху. Однак за останнє десятиліття коло пошуку суттєво розширилося. Так, у 2015 році проєкт G-HAT обстежив 100 000 галактик у пошуках можливих «сфер Дайсона», але нічого не виявив. А у 2023 році інша команда дійшла висновку, що на відстані до 3 мільярдів світлових років від нас може існувати не більше однієї цивілізації з радіопередавачем потужністю понад 7,7×1026 Вт.