Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці винайшли мозковий імплант, що зчитує нейронну активність людини, перебуваючи на поверхні
Дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розробили нейронний імплантат, який надає інформацію діяльності глибоко всередині мозку, перебуваючи при цьому на його поверхні. Імплантат складається з тонкої, прозорої та гнучкої полімерної смуги із щільним масивом графенових електродів.
Технологія, протестована на трансгенних мишах, наблизила дослідників до створення мінімально інвазивного інтерфейсу мозок-комп'ютер (BCI), який надає дані високого дозволу глибокої нейронної активності з допомогою записів із мозку.
Незважаючи на те, що існуючі поверхневі масиви мінімально інвазивні, їм не вистачає здатності захоплювати інформацію поза зовнішніми шарами мозку. Навпаки, електродні масиви з тонкими голками, які проникають у мозок, здатні зондувати глибші шари, але часто призводять до запалення і рубцювання, що з часом ставить під загрозу якість сигналу.
Новий нейронний імплантат, розроблений у Каліфорнійському університеті Сан-Дієго, вирішує проблему. Імплантат є тонкою, прозорою і гнучкою полімерною смужкою, яка відповідає поверхні мозку. Смуга вбудована в масив крихітних кругових графенових електродів високої густини, діаметр кожного становить 20 мікрометрів. Кожен електрод з'єднаний мікрометровим графеновим дротом із друкованою платою.
Нагадаємо — у березні минулого року інженери з Технологічного університету Сіднею представили вдосконалений неінвазивний інтерфейс мозок-комп'ютер. За допомогою графенових датчиків дослідники досягли високої провідності, простоти у використанні та надійності роботи пристроїв. Технологію можна використовувати для керування роботами, протезами, інвалідними візками та машинами силою думки.