Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці винайшли революційний спосіб перероблювання відходів у чистий водень
Технологічний гігант Hyundai побудував перші у світі заводи, які переробляють органічні та пластикові відходи для отримання водню. Про це пише Interesting Engineering.
Революційні підприємства можуть щодня виробляти до 500 кг водню з 60 тонн харчових відходів, а також використовувати 130 000 тонн пластикових відходів для отримання 24 000 тонн водню на рік. Загалом заводи зможуть виробляти понад 30 000 тонн водню щорічно.
«Органічні відходи, харчові залишки, осад стічних вод і гній, створюють велику кількість метану, який сприяє глобальному потеплінню. Перетворення цих відходів на водень може допомогти розв’язати проблему. В процесі переробки відходи зброджують за допомогою мікроорганізмів, перетворюючи їх на біогаз, з якого отримують біометан, а потім — водень», — пояснили дослідники. — «Пластикові відходи, що зазвичай спалюються або викидаються на звалища, також можуть бути використані для отримання водню. Після очищення від домішок пластик нагрівається і перетворюється на рідину, яка надалі газифікується для видобутку синтез-газу, що містить CO і H2. З нього й отримують водень високої чистоти».
Раніше ми інформували про те, що вчені з університету UNC-Chapel Hill відкрили новий ефективний спосіб видобутку водню з води за допомогою сонячної енергії. Це може стати революційним кроком у виробництві екологічно чистого водню, оскільки поточні методи виробництва часто супроводжуються викидами вуглекислого газу.