Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці висунули радикальну гіпотезу про існування розумних істот поза межами Всесвіту
Вчені з Університету Дарема запропонували нову модель, яка оцінює ймовірність виникнення розумного життя, враховуючи умови, створені темною енергією та кількістю зірок, що формуються у Всесвіті. Про це пише Phys.
Дослідження, подібне за ідеєю до рівняння Дрейка, зосереджується не на абсолютній кількості цивілізацій, а на відносній ймовірності появи життя в умовах певної густини темної енергії. Результати показали, що типовий «спостерігач» існував би в універсумі з більшою щільністю темної енергії, ніж у нашому, що робить нашу Всесвіт рідкісним випадком.
Рівняння Дрейка — формула, розроблена в 1960-х роках, яка призначена для оцінки кількості позаземних цивілізацій у Галактиці, з якими людство може вступити в контакт. Формула враховує різні фактори, такі як темп утворення зірок, частка зірок з планетами, кількість потенційно життєздатних планет на зірку та ймовірність виникнення життя.
Згідно з моделлю, найвищі шанси на виникнення життя досягаються при перетворенні близько 27% звичайної матерії на зірки, тоді як у нашому Всесвіті цей показник становить 23%. Таким чином, густина темної енергії в нашому Всесвіті не є оптимальною для максимального сприяння життю.
Дослідження також показує, що хоча темна енергія збільшує швидкість розширення Всесвіту, вона повинна бути достатньо стабільною, щоб дозволити формування зірок і планет. Це дослідження підкреслює важливість взаємодії між формуванням зірок і еволюцією великомасштабних структур, що створює сприятливі умови для життя.