Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці висунули радикальну гіпотезу про утворення аномальних штормів на Юпітері, яка спростовує попередні дослідження
Велика червона пляма на Юпітері, найбільший атмосферний шторм у Сонячній системі, стискається, і вчені нарешті з’ясували чому. Гігантський шторм, що має ширину приблизно 16 тисяч км і вітри зі швидкістю понад 500 км/год, є зоною високого тиску овальної форми. Попри багаторічні дослідження, Велика червона пляма залишається загадкою, і причина її зменшення стала предметом нового дослідження, опублікованого в журналі Icarus, інформує Phys.Org.
За останні понад 100 років Велика червона пляма значно зменшилася. Хоча її широта майже не змінилася, протяжність за довготою скоротилася з 40 градусів до 14 градусів станом на 2016 рік. Цей факт було зафіксовано приладами космічного апарату «Юнона». Дослідження показує, що взаємодія з меншими штормами різної сили впливає на розмір Великої червоної плями, посилюючи її та роблячи більшою.
Автори дослідження моделювали різні сценарії, враховуючи взаємодію між Великою червоною плямою та меншими штормами. Вчені взяли за основу системи високого атмосферного тиску на Землі, відомі як теплові куполи, які виникають у західних струменевих течіях і відіграють важливу роль в екстремальних погодних явищах. Взаємодія з прилеглими погодними системами на Землі підтримує і підсилює теплові куполи — це дало підставу для гіпотези про схожі процеси на Юпітері.
Вчені дійшли висновку, що аналогічні взаємодії на Юпітері підтримують Велику червону пляму. Відкриття допомагає краще зрозуміти динаміку атмосферних процесів на Юпітері та дає змогу краще моделювати поведінку подібних штормів на інших планетах.