Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці виявили аномальне явище на зворотному боці Місяця
Вчені з США та Китаю виявили, що мільярди років тому на далекому боці Місяця відбувалися вулканічні виверження. Про це інформує BBC.
Аналіз зразків базальту, зібраних китайською місією Chang’e-6, показав, що вони датуються більш ніж 4,2 мільярда років тому. Це відкриття стало першим дослідженням вулканічної активності на далекому боці Місяця, який значно відрізняється за геологією від ближнього боку, видимого з Землі.
Chang’e-6 провела майже двомісячну місію, сповнену ризиків, і вперше доставила зразки пилу й каміння з цієї частини Місяця. За допомогою радіометричного датування дослідники встановили вік базальтових фрагментів, а також виявили, що близько 2,83 мільярда років тому на далекому боці Місяця сталося «неочікувано молоде» вулканічне виверження — це унікальне відкриття, яке не спостерігалося на ближньому боці.
Далекий бік Місяця, відомий як «темна сторона», насправді отримує достатньо сонячного світла, але залишається невидимим із Землі через те, що Місяць завжди обернений до нас однією стороною через припливне блокування.
Місія Chang’e-6 стала ще одним кроком у вивченні Місяця. Під час неї було розгорнуто невеликий ровер, який зробив «селфі» посадкового модуля на поверхні далекого боку. Ці досягнення відкривають нові горизонти для дослідження Місяця і можуть допомогти краще зрозуміти його історію.