Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці виявили аномальний космічний об'єкт, що змінив розташування полюсів Сонця
Нові дослідження астрофізиків з Канади та США припускають, що орбіти планет Сонячної системи могли зазнати змін під впливом міжзоряного об'єкта, який проник у систему мільярди років тому. Як зазначають вчені, початкове формування планет відбувалося в ідеальних умовах, але сучасний вигляд орбіт свідчить про втручання зовнішніх сил, інформує IFL Science.
Згідно з моделями дослідників, гравітаційні збурення могли бути спричинені об'єктом із масою від 2 до 50 мас Юпітера. Найімовірніший сценарій передбачає наближення тіла, еквівалентного масі восьми Юпітерів, на відстань приблизно 1,69 астрономічної одиниці від Сонця.
Підтвердженням цієї гіпотези стали відкриття міжзоряних об'єктів, таких як астероїд Оумуамуа та комета Борисова. Ці явища свідчать про можливі контакти Сонячної системи з міжзоряними тілами в минулому, що могло вплинути на її структуру.
Ці дослідження відкривають нові перспективи у вивченні міжзоряної астрономії, допомагаючи розширити розуміння формування нашої Сонячної системи.
Раніше ми інформували про те, що астрономи дослідили незвичну активність зоряних плям на червоному гіганті XX Trianguli — це свідчить про значно хаотичніші внутрішні процеси у порівнянні з Сонцем. Свіжі спостереження дозволяють краще зрозуміти магнітну динаміку зірок, а також відмінності між їхніми поведінковими циклами.