Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці виявили критичну помилку у дослідженні ознак життя на найбільшому супутнику Юпітера
Науково-популярне медіа Universe Today інформує: 11 років тому космічний телескоп Габбл виявив водяну пару на супутнику Юпітера Європі. Ця пара доводила, що на поверхні супутника існують гейзери, з яких виходить вода з підземного океану. Саме тоді у вчених виникло припущення про існування океану з рідкої води на Європі та, ймовірно, життя. А проте, нове дослідження, опубліковане на сервері препринтів arXiv, говорить про те, що гейзерів на Європі або взагалі немає, або вони дуже слабкі, а тому їх складно виявити.
Чимало вчених схиляються до думки про те, що підземний океан на Європі є, але він схований під товстим шаром крижаної кори, товщиною у кілька десятків кілометрів. Тому наявність гейзерів з водяної пари є поки що єдиним доказом того, що океан існує. Автори нового дослідження не змогли підтвердити дані телескопа Габбл за 2013 рік.
Протягом багатьох років вчені за допомогою різних телескопів вивчали Європу у пошуках нових доказів існування гейзерів на її крижаній поверхні. Деякі дані вказували на те, що вони можуть існувати, але спостереження телескопа Габбл так і не були підтверджені. Минулого року астрономи використовували космічний телескоп Вебба для спостереження за Європою, але ознак активних гейзерів не виявили.
У Сонячній системі існує багато крижаних тіл, як-от комети, об'єкти пояса Койпера, карликові планети та супутники, такі як Європа. Супутник Юпітера, вважають дослідники, має вищу щільність порівняно з іншими крижаними тілами. Вважається, що підземний океан Європи займає 10% всього розміру супутника. Вчені припускають, що океан містить удвічі більше води, ніж є в земних океанах.
Що стосується пошуків потенційного позаземного життя на Європі, вчені з’ясували, що апарат NASA Europa Clipper таки зможе його знайти. Науковці виявили, що аналіз крижаних частинок, що вилітають з Європи, може показати наявність у підземному океані мікроорганізмів.