Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці виявили нову частину Сонячної системи, що змінює уявлення про її справжні розміри
Нові спостереження за допомогою телескопа Subaru та дані з космічного апарату NASA «Нові горизонти» вказують на те, що околиці Сонячної системи значно більші, ніж раніше вважалося. Вчені виявили нові карликові планети та крижані об'єкти, що знаходяться за орбітою Нептуна, вказуючи на те, що пояс Койпера простягається далі, ніж передбачали попередні дослідження.
Згідно з новими даними, пояс Койпера може складатися з двох частин: внутрішнього та зовнішнього поясу. Нові спостереження виявили об'єкти на відстані понад 50 астрономічних одиниць від Сонця, що виходить за межі попередньо визначеної межі пояса Койпера. Це відкриття підтверджує гіпотезу про те, що первинна сонячна туманність, з якої виникла Сонячна система, простягалася набагато далі, ніж сучасний пояс Койпера.
На сьогодні «Нові горизонти» є найдальшим апаратом NASA в Сонячній системі, продовжуючи досліджувати пояс Койпера. Астрономи з Ноттінгемського університету зазначають, що нові дані мають важливі наслідки для розуміння еволюції Сонячної системи та туманності, з якої вона утворилася.
Дослідження виявили сім раніше невідомих об'єктів на краю Сонячної системи, що підкріплює ідею про існування ще багатьох невідомих крижаних об'єктів за відомою межею пояса Койпера. Вчені вважають, що подальші спостереження допоможуть краще зрозуміти розподіл об'єктів у цьому регіоні та їхній вплив на еволюцію Сонячної системи.