Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці виявили у космосі об'єкт, яскравість якого перевершує Сонце в 500 трильйонів разів

5:08 pm, 21 Червня, 2024

Астрономи виявили найяскравіший відомий об'єкт у Всесвіті, який випромінює світло у 500 трильйонів разів яскравіше за Сонце. Це відкриття кидає нове світло на природу надмасивних чорних дір і їхню роль у формуванні найяскравіших об'єктів у космосі.

В основі цього об'єкта, відомого як квазар, лежить надмасивна чорна діра, яка поглинає навколишню матерію з неймовірною швидкістю. Квазар розташований на відстані 12,7 мільярдів світлових років від Землі, що робить його одним із найвіддаленіших і найстаріших об'єктів, коли-небудь виявлених. Він випромінює величезну кількість енергії через акреційний диск — область гарячого газу, що обертається навколо чорної діри.

Дослідники використовували кілька наземних і космічних телескопів для вивчення цього квазара. Спостереження показали, що цей квазар є потужним джерелом рентгенівського та ультрафіолетового випромінювання. Це відкриття дає уявлення про те, як могли формуватися і розвиватися перші галактики у Всесвіті.

Квазари є одними з найяскравіших і найенергійніших об'єктів у Всесвіті, і це відкриття підтверджує теорію, що надмасивні чорні діри можуть бути відповідальні за їхнє виникнення. Надмасивні чорні діри поглинають велику кількість матерії, що призводить до виділення величезної кількості енергії у вигляді світла та інших форм випромінювання.

Підписуйтеся на наш телеграм канал!

BTC

$66,818.26

-0.53%

ETH

$3,449.39

-1.79%

BNB

$589.41

-1.26%

XRP

$0.61

3.95%

SOL

$177.58

2.39%

Всі курси
Підписуйтеся на наш
телеграм канал!
Свіжі новини та огляди
ринків криптовалют останньої
доби прямо у вашому мессенджері. Чекаємо на вас!
ПЕРЕЙТИ
Показати більше