Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці виявили унікальний об'єкт у космосі, що призвів до зміни орбіти Землі
Вчені з’ясували, що зірка, що пролетіла поруч із Сонячною системою, могла суттєво вплинути на клімат Землі. Зміни в орбіті нашої планети, які відбуваються через гравітаційні сили Місяця та інших планет, впливають на кліматичні умови Землі.
Використовуючи ньютонівську динаміку, вчені можуть «повертати час назад» і реконструювати орбітальні траєкторії Землі в далекому минулому. Це дозволяє детальніше зрозуміти палеоклімат Землі та зміни клімату, які відбувалися мільйони років тому.
Нове дослідження, опубліковане в журналі Astrophysical Journal Letters, вказує на те, що вчені раніше не враховували гравітаційний вплив зірок, що пролітають поруч із Сонячною системою. Хоча більшість зірок знаходяться занадто далеко, щоб мати вимірюваний вплив на орбіту Землі, іноді деякі зірки підходять достатньо близько, щоб змінити орбітальні параметри планет.
Ці зірки можуть не викликати хаос у Сонячній системі, але їхній гравітаційний вплив достатньо сильний, щоб змістити планети з їх звичних орбіт. Одним з таких випадків був проліт зірки HD 7977, яка 2.8 мільйона років тому могла пройти на відстані всього 30 000 астрономічних одиниць від Сонця. Вчені вважають, що вплив на орбіту Землі міг бути однією з причин початку періоду різкого потепління.
Нагадаємо — вчені виявили небачену раніше кількість загадкових спалахів на Сонці. За словами дослідників, це змінює наше розуміння сонячної активності. Дослідження, опубліковане в журналі Solar Physics, розкриває новий каталог повільних сонячних спалахів. Виявлено, що такі процеси на Сонці не завжди відбуваються швидко, як вважалося раніше. Місячний орбітальний апарат «Чандраян-2» зафіксував понад 1400 таких спалахів упродовж трьох років.