Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці визначили час знищення Землі
Планетарний вчений NASA Раві Коппарапу повідомив, що Земля має ще близько 4,5 мільярда років до того, як Сонце стане червоним гігантом і поглине нашу планету. Однак вже через 1,3 мільярда років, через природні зміни в Сонці, життя на Землі стане неможливим для більшості організмів, а людство може зіткнутися з існуванням у непридатних для життя умовах через зміну клімату значно раніше.
Зазначається, що сьогодні Сонце є основним джерелом гравітації та енергії для Землі. Однак одного дня воно призведе до загибелі нашої планети, адже зі старінням центральної зірки Сонячної системи її еволюція врешті поглине Землю. За прогнозами, час до цього катаклізму: кілька мільярдів років.
Експерти Live Science зауважили, що життя на Землі припиниться набагато раніше, ніж цього очікується, адже через природну еволюцію Сонця Земля стане непридатною для більшості організмів вже через 1,3 мільярда років. Однак людство може поставити себе і багато інших видів на межу знищення значно раніше — якщо темпи змін клімату, спричинені людиною, не будуть зупинені, або в разі ядерної війни.
«Земля має ще близько 4,5 мільярдів років, поки Сонце не стане червоним гігантом і не поглине Землю. Червоний гігант формується в останніх етапах еволюції зірки, коли вона вичерпує водень для ядерного синтезу і починає помирати, пояснили в Європейському космічному агентстві», - розповів планетарний вчений з Центру космічних польотів імені Годдарда NASA Раві Коппарапу.
За словами науковця, коли процес термоядерного синтезу припиняється, гравітація бере верх, а гелій у ядерній частині Сонця стискається під дією гравітації, що підвищує температуру, що призводить до різкого розширення зовнішнього плазмового шару Сонця, яке збільшиться щонайменше до розмірів орбіти Землі.
Однак Земля, ймовірно, не переживе ці 4,5 мільярди років і, без сумніву, не буде Землею, якою ми її знаємо.
«Не потрібно чекати, поки зовнішні шари Сонця досягнуть Землі. Планета зазнає екстремальних температур значно раніше, ніж Сонце стане червоним гігантом. Як процес вмирання Сонця посилює температуру, океани випаровуються, атмосфера зникає, а припливні сили гравітації Сонця розірвуть Землю», — стверджує Коппарапу.
Таким чином, приблизно через 1,3 мільярда років люди не зможуть фізіологічно вижити на Землі через надмірну спеку і вологу, а через 2 мільярди років, коли світність Сонця збільшиться на 20%, океани можуть випаруватися. Деякі форми життя, наприклад екстремофіли, які живуть біля гідротермальних джерел на морському дні, можуть вижити, але не люди.
«Люди — і вся складна життя — дуже вимогливі. У людини температура всього на 6 градусів за Фаренгейтом (3,3 градуса за Цельсієм) вище норми вже є небезпечною», — зазначив аспірант астрономії та астробіології Університету Вашингтона Рудольфо Гарсія.
Температури, відомі як вологий термальний поріг, коли людина більше не може охолоджуватись шляхом потовиділення, наближаються набагато швидше, ніж ми думаємо, і всього лише кілька градусів від цього порогу.
Повідомляється, що перший поріг вологого терміна був передбачений на рівні 35 °C (95°F), але нові дослідження показують, що вже при 30 °C (86°F) такі температури можуть бути смертельно небезпечними.
У деяких районах Землі вже спостерігалися вологі термальні температури понад 32 °C (90°F) кілька разів, і кліматичні моделі прогнозують, що до кінця століття температури 35 °C (95°F) стануть регулярними в таких регіонах, як Близький Схід.
За цієї температури тварини, які потіють, фактично «запікаються» в жарі, таким чином, наша власна діяльність і парникові гази вже загрожують життю на Землі значно раніше, ніж загибель Сонця.
«Якщо ми говоримо про людське життя, наступні сто років будуть дуже цікавими», — додав Коппарапу.
Нагадаємо, що міжнародна група вчених під керівництвом Марії Гайдукової з Астрономічного інституту Словацької академії наук дійшла висновку, що метеорит, помічений над Тихим океаном у 2014 році, найімовірніше, походив із Сонячної системи, а не з міжзоряного простору.