Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці визначили, чи може існувати життя у математично досконалій частині Всесвіту
Астрономи переглянули вік зорі HD 110 067 у сузір'ї Волосся Вероніки та виявили, що вона може бути значно молодшою, ніж вважалося. Раніше її вік оцінювали у 8 мільярдів років, однак нове дослідження, засноване на аналізі рівнів активності та швидкості обертання зорі, показало, що їй лише близько 2,5 мільярда років. Це відкриття може вплинути на розуміння формування та розвитку шести екзопланет, що обертаються навколо цієї зорі, інформує Space
Для переоцінки віку вчені вивчали іонізований кальцій, що випромінює характерне світло під впливом магнітних полів зорі. Результати показали, що HD 110 067 демонструє значно вищу активність, ніж Сонце, що перебуває на середині свого життєвого циклу. Крім того, зоря обертається навколо своєї осі за 20 днів, що свідчить про її відносну молодість. Для підтвердження цього результату науковці порівняли HD 110 067 із подібними зорями, такими як Sigma Draconis.
Хоча всі шість екзопланет у системі зорі розташовані занадто близько до неї для підтримки життя, відкриття молодого віку HD 110 067 ставить під сумнів можливість існування придатних для життя планет у цій системі. Молоді зорі, як правило, викидають великі обсяги рентгенівського та гамма-випромінювання, що робить потенційні планети малопридатними для розвитку життя навіть у зоні, де температура може бути помірною.
Вчені припускають, що поза межами вже відкритих екзопланет можуть існувати додаткові планети з ширшими орбітами, які важче виявити сучасними методами. Однак навіть у цьому випадку молодий вік зорі зменшує ймовірність розвитку життя на таких об'єктах через високу радіаційну активність.