Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці з Оксфорда зруйнували теорію про космічне походження води
Команда дослідників з Оксфордського університету виявила нові докази того, що вода на Землі могла виникнути як природний продукт формування нашої планети, а не бути принесеною ззовні. У ході вивчення рідкісного типу метеорита — енстатитового хондриту — науковці виявили значну кількість водню, який є ключовим елементом для утворення молекул води. Це відкриття ставить під сумнів поширену гіпотезу про «прибульців» з космосу — астероїди, які нібито й принесли воду на молоду Землю.
Метеорит, відомий під назвою LAR 12 252, було знайдено в Антарктиді. Його склад дуже схожий на речовину, з якої формувалася Земля 4,55 мільярда років тому. За допомогою спектроскопії XANES, яку провели на британському синхротроні Diamond Light Source, дослідники підтвердили, що водень, виявлений у метеориті, не є наслідком земного забруднення, а належить до первинного складу. Найбільше водню знайшли у формі сірководню — в мікроструктурі матриці навколо хондрул (крихітних сферичних утворень у метеориті), а не всередині них, як передбачалося раніше.
Особливо важливим є те, що в частинах з ознаками окиснення або тріщинами, які могли бути спричинені перебуванням на Землі, водень практично відсутній. Це ще раз підтверджує, що джерело виявленого водню — не контамінація, а космічного походження.
Висновки команди свідчать, що протоземля, утворена з матеріалу типу енстатитових хондритів, уже мала достатню кількість водню, ще до початку астероїдних бомбардувань. А отже, ймовірно, Земля мала передумови для появи води ще на ранньому етапі формування.
Науковці підкреслюють: відкриття переглядає загальноприйняті уявлення про виникнення води та потенціал для життя на інших планетах. Якщо вода могла виникнути як природна складова процесу формування Землі, то подібний сценарій може бути характерний і для інших твердотільних планет у Всесвіті.