Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці за допомогою радіотелескопів зафіксували унікальні сигнали позаземного походження
Вчені повідомили, що масив радіотелескопів Аллена, який використовують для пошуку позаземного розуму, зареєстрував 35 швидких радіосплесків. За словами науковців, це були мілісекундні спалахи потужного випромінювання невідомої природи. Ці сигнали походили з одного джерела, але астрономи не змогли виявити закономірності у тривалості сплесків та проміжках між ними.
Виявлено, що радіочастота, на якій виникали сигнали, з часом знижувалася. Це відкриття допоможе астрономам краще зрозуміти природу швидких радіосплесків. Швидкі радіосплески залишаються загадкою для астрофізиків, оскільки вони тривають не більше кількох мілісекунд, але характеризуються надзвичайною потужністю.
Для дослідження цих явищ до проекту з пошуку позаземних цивілізацій SETI долучилися астрономи. Масив радіотелескопів Аллена працює у широкому діапазоні радіохвиль, тому може реєструвати не лише різні радіосплески, а й відстежувати, чи змінюється частота, на якій вони відбуваються.
За сплеском FRB 2 022 0912A астрономи спостерігали протягом 23 днів, за які встигли зареєструвати 35 спалахів. У середньому сплески тривали 1.2 мілісекунди, але жодних закономірностей у їхній тривалості чи проміжках між ними астрономи не виявили.
Ці відкриття допоможуть покращити моделі, які описують ці радіосплески, а також стануть у пригоді в інтерпретації спостережень за іншими схожими явищами. Аналіз повторюваних радіосплесків, таких як FRB 2 022 0912A, вказує на те, що джерелом цих спалахів можуть бути зоретруси.
Нагадаємо — вчені виявили на Марсі ознаки відносно нещодавньої вулканічної активності - це свідчить про те, що планета може бути геологічно не мертвою, як вважалося раніше. Відкриття показує, що під поверхнею Марса відбуваються несподівані процеси, які, як вважалося, вже давно не проявляють себе.