Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці зафіксували аномальний потрійний вибух на Сонці
Науково-популярне медіа Space інформує: у вівторок, 17 грудня, на дальньому боці Сонця стався надпотужний викид корональної маси зі швидкістю 3161 кілометр на секунду. Це четвертий подібний випадок за останні 10 днів. Дослідники зазначають, що це що свідчить про високу активність нашої зірки.
За даними бази NASA DONKI, якби потік плазми рухався у напрямку Землі, він би досяг планети менш ніж за 18 годин. Астроном Юре Атанаков назвав це явище «надзвичайним». Того ж дня Сонце видало ще два корональні викиди через виверження філаментів (хмар іонізованого газу над поверхнею Сонця — ред.) на південно-східному краї.
Сонячний астрофізик Раян Френч зазначив, що філаменти виглядали «вражаюче». Їхню структуру вдалося зафіксувати за допомогою інструментів Lasco. Жоден із викидів не загрожує Землі, тому геомагнітних бур не очікується.
Астрономи прогнозують, що активна зона Сонця, яка спричинила викиди, невдовзі повернеться до Землі. Це станеться вже наступного тижня.
Нагадаємо — астрономи зробили важливий крок до розгадки таємничих рухів зір у кластері Омега Центавра — найбільшому зоряному скупченні Чумацького Шляху. Ця аномалія десятиліттями викликала дискусії серед вчених: чи є її причиною один проміжний чорний отвір (IMBH), маса якого перевищує Сонце у 100 тисяч разів, чи група менших чорних дір, кожна з яких лише кілька разів масивніша за наше світило.