Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці зафіксували найшвидший космічний вітер, що досягає швидкості 33 000 кілометрів на годину
Астрономи виявили найшвидший із відомих струменевих вітрів на екзопланеті - він досягає швидкості 33 000 км/год. Це відкриття зробили за допомогою Дуже Великого Телескопа (VLT) Європейської Південної Обсерваторії під час спостережень за газовим гігантом WASP-127b, що розташований за 520 світлових років від Землі.
Дослідники з’ясували, що потоки в атмосфері цієї «пухкої» планети рухаються у два протилежні напрямки — одна частина атмосфери наближається до Землі, а інша віддаляється. Така особливість свідчить про наявність потужного екваторіального вітру, який рухається в шість разів швидше, ніж обертання самої планети. До цього рекорд швидкості вітру належав Нептуну — 1800 км/год.
Крім цього, дослідження показало, що температура на полюсах WASP-127b нижча, ніж на решті поверхні, а також існує різниця між ранковою та вечірньою сторонами планети. Ці знахідки вказують на складні погодні умови, схожі на ті, що спостерігаються в нашій Сонячній системі.
Відкриття таких екстремальних атмосферних явищ допомагає зрозуміти механізми розподілу тепла на екзопланетах та процеси їхнього формування. У майбутньому більш потужні телескопи, такі як Надзвичайно Великий Телескоп (ELT), дозволять ще детальніше вивчати подібні явища та навіть досліджувати погоду на кам’янистих планетах.