Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці запропонували революційну гіпотезу розташування Землі у галактиці Чумацький Шлях
Земля знаходиться не у центрі, а на периферії Чумацького Шляху, у спіральному рукаві, що має назву рукав Оріона. Це місце, здавалося б, другорядне, однак, може мати вирішальне значення для розвитку форм життя, стверджує IFLScience.
Чумацький Шлях є спіральною галактикою з кількома спіральними рукавами, два з яких є головними — рукав Персея та рукав Центавра. Рукав Оріона, де розташована Земля, вважається одним з менших, другорядних рукавів. Це місце в галактиці унікальне тим, що розташоване між головними спіральними рукавами, що може давати певні переваги для розвитку цивілізації.
Оріон отримав свою назву від сузір'я Оріона, де знаходяться відомі космічні об'єкти, такі як зірка Бетельгейзе та туманність Оріона. Вважається, що рукав має довжину близько 20,000 світлових років і товщину понад 3,000 світлових років.
Цікаво, що розташування Землі не у центрі галактики, а в одному з її спіральних рукавів Чумацького Шляху, може бути не випадковим. В центрі галактики надмірне випромінювання та висока щільність зірок можуть перешкоджати розвитку багатоклітинного життя через часті астрономічні катастрофи. Водночас на периферії та у «пустотах» між спіральними рукавами може бути замало необхідних важких хімічних елементів для формування кам’янистих планет, подібних до Землі.
Таким чином, рукав Оріона може бути «золотою серединою», оптимальним місцем для виникнення та розвитку технологічної цивілізації, що робить наше розташування в галактиці не просто збігом, а можливо, неминучим результатом космічної еволюції.