Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Науковці запропонували революційну теорію, що змінює уявлення про існування темної матерії у Всесвіті
Відповідно до чинної теоретичної моделі Всесвіту, він складається зі звичайної та темної матерії, а також темної енергії. Нове дослідження Університету Оттави ставить цю ідею під сумнів. Результати опубліковані в The Astrophysical Journal.
Професор фізики факультету природничих наук Раджендра Гупта використовував комбінацію коваріративну константу зв’язку (covarying coupling constants, CCC) та гіпотезу «старіючого світла» (tired light, TL), щоб створити модель CCC+TL для пояснення Всесвіту.
Ця модель поєднує в собі дві ідеї - про те, як сили природи зменшуються з плином космічного часу, і про те, що він втрачає енергію, проходячи на великі відстані. Її протестували у рамках нового дослідження. Виявилося, що модель відповідає кільком спостереженням, наприклад, про те, як розподіляються галактики, і як розвивалося світло з раннього Всесвіту.
Нове відкриття кидає виклик розумінню Всесвіту, згідно з яким приблизно 27% його складається з темної матерії та менш як 5% — звичайної.
За гіпотезою «старіючого світла», фотони втрачають енергію при проходженні значних відстаней через взаємодію з матерією, іншими фотонами, або в результаті ще не вивчених фізичних процесів. Константа взаємодії (або зв’язку) — параметр теорії поля, що визначає відносну силу будь-якої взаємодії частинок або полів.
Нагадаємо — свіжі результати великого дослідження більш ніж 1500 наднових викликають сумніви у стандартній моделі космології. Тести, проведені за допомогою камери темної енергії, показують, що темна енергія з часом може змінюватися. Результати були отримані завдяки найбільшій вибірці наднових, будь-коли зібраній одним інструментом у рамках дослідження темної енергії.