Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Науковці запустять першу в історії космічну сонячну електростанцію, що безперервно генеруватиме енергію для Землі
Ісландія може стати першою країною, яка отримуватиме сонячну енергію з космосу до 2030 року. Британська компанія Space Solar у партнерстві з Reykjavik Energy та Transition Labs планує створити космічну сонячну електростанцію, яка постачатиме приблизно 30 мегаватів електроенергії. Ця кількість енергії може забезпечити електрикою від 1,500 до 3,000 домівок, збираючи сонячне світло в космосі та передаючи його на Землю у вигляді радіохвиль, що перетворюються на електроенергію на спеціальній наземній станції. Про це пише IFL Science.
Проект передбачає використання великого супутника, обладнаного панелями для збору сонячного світла, він стане найбільшим об'єктом у космосі, не враховуючи космічні станції. Планується, що до 2036 року система може бути розширена до постачання гігават електроенергії, що значно перевищить початкові показники потужності.
К’яртан Ерн Олафссон, директор Transition Labs, зазначив, що співпраця з Reykjavik Energy є важливою віхою для Space Solar, адже ісландська компанія активно займається технологіями для зниження вуглецевих викидів. Своєю чергою, Space Solar підкреслює, що космічна сонячна енергія може забезпечити доступну й безперервну електроенергію, доступну цілодобово.
Хоча передачу енергії з орбіти вже демонстрували на малій потужності, проект для Ісландії потребує значного збільшення потужності, а це, своєю чергою, стане великим технічним викликом у майбутньому.